Płyty tarasowe i chodnikowe - Kamienna Grota

NASI PARTNERZY

Płyty tarasowe

Wśród płyt tarasowych i chodnikowych można wyróżnić płyty o strukturze color-mix, płukane, curlingowane, śrutowane oraz kamieniopodobne. Jako, że zwykłe płyty chodnikowe wychodzą z użytku pominiemy ich opis. Płyty tarasowe jak sama nazwa wskazuje stosuje się na głównie na tarasy, ale częstym zastosowaniem są wszelkiego typu alejki, ścieżki przy domu i w ogrodzie. Często z tego typu płyt wykonuje się również schody. Płyty tarasowe i chodnikowe stosuje się tylko dla ruchu pieszego ze względu na swoją grubość 2,5-5 cm.

Płyty barwione w technologii color-mix skierowane są do wielbicieli kolorów i naturalnego piękna. Melanże barw doskonale komponują się z otoczeniem przydomowego tarasu czy ścieżek ogrodowych jak i na ruchliwych deptakach.

Rys. Płyta tarasowa firmy Bruk-Bet Przełom skalny kolor gorąca lawa. 

Płukana powierzchnia i dodatki szlachetnych kruszyw: bazaltu lub granitu podkreślają elegancji, ponadczasowy charakter przestrzeni. Dodatkowo, szlachetne płyty bardzo dobrze się komponują z kamieniami naturalnymi i kostkami brukowymi.

Rys. Płyta La linia kolor jasny granit firmy Semmelrock.

Płyty curlingowane przypominają granitowe i marmurowe płyty kamienne. Kolor i wygląd powierzchni jest ściśle związany z doborem szlachetnego kruszywa wypełniającego górną warstwę produktu. Dodatkowo proces curlingu wygładza powierzchnię i uwydatnia koloryt kamieni. Płyty wykorzystywane są głównie na tarasach i ścieżkach ogrodowych a także w przestrzeni miejskiej na skwerach, placach i pasażach handlowych. Świetnie współgrają z elegancką kostką płukaną. Takie zestawienie materiałów wpływa na spójność aranżowanej przestrzeni.

Rys. Płyta curlingowana o strukturze piaskowca. Producent Buszrem.

Płyty śrutowane, podobnie jak płyty z powierzchnią płukaną powstają ze specjalnie wyselekcjowanych gatunków kruszyw dodanych do górnej warstwy, co umożliwia stworzenie najwyższej klasy produktu wyglądem przypominającego naturalny kamień.

Rys. Płyta tarasowa z powierzchnią śrutowaną. Produkcja Buszrem.

Płyty kamieniopodobne to produkty betonowe o bardzo wysokich walorach estetycznych, niejednokrotnie przewyższające również właściowościami i ceną swoje odpowiedniki w środowisku naturalnym. Cechą charakterystyczną tego typu płyt jest barwienie w masie oraz naturalny wygląd powierzchni. Są to materiały, których popularność wzrasta z roku na rok, co powoduje kilka czynników:

- wysoka odporność na warunki atmosferyczne: deszcz, mróz, słońce

- naturalna antypoślizgowość

- różnorodność kształtów, grubości, formatów i kolorów

- naturalny wygląd

- możliwość aranżacji, zarówno w technologii układania "na sucho" jak też klejenia do podłoży

Rys. Płyta Venetia firmy Libet

Rys. Płyty Trawertyn firmy Bruk-Bet.

Rys. Płyta Trawertyn firmy Libet.

Rys. Płyty kamieniopodobne Blue Lias Semmelrock